Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Risumvej 44, 8600 Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -5,2 | 4,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 87,4 % | 51,5 % | 49 % | 5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 427,7 % | 357,3 % | 5,6 % | 1,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 93,6 % | 96 % | 97,9 % | 9,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 93,4 % | 53,7 % | 50,1 % | 50,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -87.483 kr. | 68.736 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,6 % | 96 % | 97,9 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,4 % | 4 % | 2,1 % | 90,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 357,3 % | 5,6 % | 0 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-06-30). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 181 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -52.100 kr. i 2022 til 68.736 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | -14 | -87 | 69 | +179 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -52.100 kr. i 2022 til 52.940 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | -14 | -104 | 53 | +151 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 765.081 kr. i 2022 til 2.540.147 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 765 | 949 | – | 2.540 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 765.081 kr. i 2022 til 2.632.749 kr. i 2025 (+244 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 765 | 949 | 1.270 | 2.633 | +107 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 141 | 125 | −11 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 635 | 1.580 | 2.448 | 52.070 | +2027 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 635 | 1.580 | 2.589 | 52.196 | +1916 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 262.105 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 262 | 3 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 240 | 262 | 3 | 149 | +4747 % | |
| Aktiver i alt | 875 | 1.842 | 2.592 | 52.345 | +1920 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 819.081 kr. i 2022 til 5.169.696 kr. i 2025 (+531 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 819 | 1.769 | 2.537 | 5.170 | +104 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 39.190 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 56.100 kr. i 2022 til 7.984.920 kr. i 2025 (+14133 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 56 | 73 | 55 | 7.985 | +14426 % | |
| Passiver i alt | 875 | 1.842 | 2.592 | 52.345 | +1920 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg