Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Godthåbsvej 12, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,9 % | 24 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,9 % | 101,7 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 70,5 % | 87,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,2 % | 27,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,5 % | 87,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,5 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 101,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.250 kr. i 2024 til -8.125 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -8 | +28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -11.250 kr. i 2024 til -8.125 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -8 | +28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -20.450 kr. i 2024 til 186.842 kr. i 2025 (+1014 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | 187 | +1014 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -20.450 kr. i 2024 til 186.842 kr. i 2025 (+1014 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | 187 | +1014 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 677 | 677 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 677 | 677 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | 101 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20 | 101 | +399 % | |
| Aktiver i alt | 697 | 778 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 491.728 kr. i 2024 til 678.570 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 492 | 679 | +38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 205.470 kr. i 2024 til 99.543 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 205 | 100 | −52 % | |
| Passiver i alt | 697 | 778 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde