Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkebakken 41, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 56 % | 4 % | 2,4 % | 5,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 229,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,5 % | 82,3 % | 97,5 % | 98,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 56,3 % | 4,9 % | 2,5 % | 5,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,5 % | 82,3 % | 97,5 % | 98,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,5 % | 17,7 % | 2,5 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 17,2 % | 145,4 % | 503,6 % | 42,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.700 kr. i 2021 til -13.438 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -13 | -13 | -13 | -13 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 817.703 kr. i 2021 til 815.487 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 818 | 7.269 | 671 | 333 | 815 | +145 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 815.789 kr. i 2021 til 797.647 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 816 | 7.269 | 657 | 335 | 798 | +138 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.755 | 12.019 | 9.629 | 10.001 | 10.746 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.755 | 12.019 | 9.629 | 10.001 | 10.746 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.906 kr. i 2022 til 108.210 kr. i 2025 (+892 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 11 | 4.187 | 1.783 | 108 | −94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.287 | 954 | 6.617 | 3.933 | 3.750 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 7.042 | 12.973 | 16.246 | 13.933 | 14.496 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.640.674 kr. i 2021 til 14.242.048 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.641 | 12.909 | 13.367 | 13.579 | 14.242 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 401.455 kr. i 2021 til 253.876 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 401 | 63 | 2.880 | 354 | 254 | −28 % | |
| Passiver i alt | 7.042 | 12.973 | 16.246 | 13.933 | 14.496 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens