Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dalsgårdsvej 151, 4250 Fuglebjerg · Sportsaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | -12,6 % | 1,1 % | -18,5 % | 8,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 174,9 % | 106,7 % | 107,6 % | 90,9 % | 97,5 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 42,8 % | 6,3 % | 7,1 % | -10 % | -2,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,6 % | -201,5 % | 15,1 % | 185,3 % | -333,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,8 % | 6,3 % | 7,1 % | -10 % | -2,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,2 % | 93,7 % | 92,9 % | 110 % | 102,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 173,8 % | 98,6 % | 93,1 % | 82,3 % | 83,9 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 9.247 kr. i 2021 til 7.381 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | -13 | 1 | -18 | 7 | +141 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 9.247 kr. i 2021 til 7.381 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | -13 | 1 | -18 | 7 | +141 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.224 kr. i 2021 til 7.411 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | -14 | 1 | -18 | 7 | +142 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 4.792 kr. i 2021 til 7.411 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | -14 | 1 | -18 | 7 | +142 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 169.163 kr. i 2021 til 74.021 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 103 | 100 | 87 | 74 | −15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 170 | 111 | 116 | 96 | 86 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 170 | 111 | 116 | 96 | 86 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 72.906 kr. i 2021 til -2.223 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 7 | 8 | -10 | -2 | +77 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 97.307 kr. i 2021 til 88.203 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 97 | 104 | 108 | 106 | 88 | −17 % | |
| Passiver i alt | 170 | 111 | 116 | 96 | 86 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fuglebjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved