God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engdals Allé 25, 2500 Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -10,8 % | -14,2 % | 15,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 418 % | 0,7 % | 8,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 56,6 % | 46,8 % | 44,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -19,1 % | -30,4 % | 34,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,6 % | 46,8 % | 44,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,4 % | 53,2 % | 55,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,3 % | 0,7 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -17.070 kr. i 2023 til -10.400 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -15 | -10 | +30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -17.070 kr. i 2023 til -10.400 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -15 | -10 | +30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -166.741 kr. i 2023 til 222.440 kr. i 2025 (+233 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -167 | -167 | 222 | +233 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -159.154 kr. i 2023 til 222.440 kr. i 2025 (+240 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -159 | -167 | 222 | +233 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.306 | 1.172 | 1.422 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.306 | 1.172 | 1.422 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.722 kr. i 2023 til 1.540 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | −19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 166 | 2 | 40 | +1977 % | |
| Aktiver i alt | 1.472 | 1.173 | 1.461 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 833.568 kr. i 2023 til 649.408 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 834 | 549 | 649 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 598.294 kr. i 2023 til 355.185 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 598 | 341 | 355 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 39.665 kr. i 2023 til 456.712 kr. i 2025 (+1051 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 283 | 457 | +61 % | |
| Passiver i alt | 1.472 | 1.173 | 1.461 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København