Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vangeleddet 71, 2670 Greve · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 1,9 | 1,7 | — | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,3 % | 1,3 % | 0,7 % | 7,9 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 36,2 % | 42,3 % | 1,9 % | 14,3 % | 31,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 25,6 % | 37,7 % | 47,6 % | 47,3 % | 32,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 5 % | 3,3 % | 1,5 % | 16,7 % | 18,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 194.761 kr. | 208.622 kr. | 185.680 kr. | 565.636 kr. | 376.660 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 25,6 % | 37,7 % | 47,6 % | 47,3 % | 32,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 74,4 % | 62,3 % | 52,4 % | 52,7 % | 67,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,5 % | 41,8 % | 0,6 % | 11,2 % | 31,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2026 | Ændring2024 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 194.761 kr. i 2021 til 376.660 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 195 | 209 | 186 | -129 | 377 | +393 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 82.301 kr. i 2021 til 264.200 kr. i 2026 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 82 | 96 | 73 | 566 | 264 | −53 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 66.254 kr. i 2021 til 166.495 kr. i 2026 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 82 | 40 | 491 | 166 | −66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 51.679 kr. i 2021 til 205.093 kr. i 2026 (+297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 52 | 64 | 31 | 410 | 205 | −50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.326 | 4.270 | 4.270 | 4.964 | 2.876 | −42 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.326 | 4.270 | 4.270 | 4.964 | 2.876 | −42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 704.093 kr. i 2021 til 520.486 kr. i 2026 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 704 | 827 | 6 | 172 | 520 | +203 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 717 | 838 | 20 | 220 | 521 | +136 % | |
| Aktiver i alt | 4.042 | 5.108 | 4.290 | 5.185 | 3.397 | −34 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.035.296 kr. i 2021 til 1.115.965 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.035 | 1.923 | 2.042 | 2.452 | 1.116 | −54 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 703.287 kr. i 2021 til 438.551 kr. i 2026 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 703 | 645 | 587 | 522 | 439 | −16 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.980.630 kr. i 2021 til 1.642.310 kr. i 2026 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.981 | 1.978 | 1.069 | 1.537 | 1.642 | +7 % | |
| Passiver i alt | 4.042 | 5.108 | 4.290 | 5.185 | 3.397 | −34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.