Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kolstrup 54, 6200 Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1 % | 7,1 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 267,5 % | 960,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,9 % | 64,2 % | 90,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 1 % | 11,1 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,9 % | 64,2 % | 90,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,1 % | 35,8 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 83,9 % | 84,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -184.326 kr. i 2021 til -116.417 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -184 | -138 | -109 | -439 | -116 | +74 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 332 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -184.326 kr. i 2021 til -448.209 kr. i 2025 (−143 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -184 | -138 | -109 | -439 | -448 | −2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.167.393 kr. i 2021 til 2.445.093 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.167 | 1.510 | 1.862 | 8.187 | 2.445 | −70 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.934.919 kr. i 2021 til 1.826.629 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.935 | 1.955 | 1.767 | 7.619 | 1.827 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 104.895 | 107.636 | 109.069 | 4.400 | 3.507 | −20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 104.895 | 107.636 | 109.069 | 4.400 | 3.507 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.340.775 kr. i 2021 til 6.539.116 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.341 | 37.009 | 40.054 | 32.182 | 6.539 | −80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 94.887 | 84.509 | 75.564 | 102.602 | 74.750 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 199.782 | 192.145 | 184.633 | 107.002 | 78.257 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 199.717.903 kr. i 2021 til 70.476.965 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 199.718 | 190.880 | 182.647 | 68.650 | 70.477 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 63.948 kr. i 2021 til 7.779.717 kr. i 2025 (+12066 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 64 | 1.265 | 1.986 | 38.352 | 7.780 | −80 % | |
| Passiver i alt | 199.782 | 192.145 | 184.633 | 107.002 | 78.257 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa