Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hans Broges Gade 2, 8000 Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,3 % | -414,3 % | -24,8 % | 412,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 22,6 % | 21,6 % | 20,2 % | 102,2 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 6,7 % | -363,7 % | -395 % | 2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 138,7 % | 113,9 % | 6,3 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 6,7 % | -363,7 % | -395 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 93,3 % | 463,7 % | 495 % | 97,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 22,6 % | 21,6 % | 20,2 % | 102,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.802 kr. i 2021 til -46.050 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -27 | -34 | -16 | -46 | −195 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -18.802 kr. i 2021 til -46.050 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -27 | -34 | -16 | -46 | −195 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -159.361 kr. i 2021 til 2.380.749 kr. i 2025 (+1594 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -159 | 428 | -2.528 | -210 | 2.381 | +1234 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -159.361 kr. i 2021 til 2.380.749 kr. i 2025 (+1594 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -159 | 428 | -2.528 | -149 | 2.381 | +1701 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.130 | 4.130 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.130 | 4.130 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 464.700 kr. i 2022 til 577.200 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 465 | 610 | 600 | 577 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 465 | 610 | 600 | 577 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 4.130 | 4.594 | 610 | 600 | 577 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -119.361 kr. i 2021 til 12.200 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -119 | 309 | -2.220 | -2.369 | 12 | +101 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.056.667 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.057 | 2.232 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 192.429 kr. i 2021 til 565.000 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 2.054 | 2.830 | 2.968 | 565 | −81 % | |
| Passiver i alt | 4.130 | 4.594 | 610 | 600 | 577 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus