Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mannerupvej 54, 4320 Lejre · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 30,5 % | 4,1 % | 31,7 % | 13,5 % | -60 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 115,7 % | 128,2 % | 184,6 % | 203,4 % | 104,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 17,9 % | 25,5 % | 48,5 % | 52,5 % | 18,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 170 % | 16,3 % | 65,3 % | 25,7 % | -320,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 359.870 kr. | 83.817 kr. | 536.817 kr. | 444.006 kr. | -551.242 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 17,9 % | 25,5 % | 48,5 % | 52,5 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 82,1 % | 74,5 % | 51,5 % | 47,5 % | 81,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,9 % | 60,5 % | 72,1 % | 120,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.474.579 kr. i 2021 til 710.434 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.475 | 1.212 | 1.831 | 1.859 | 710 | −62 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.114.709 kr. i 2021 til 1.261.676 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.115 | 1.128 | 1.270 | 1.415 | 1.262 | −11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 347.870 kr. i 2021 til -561.122 kr. i 2025 (−261 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 348 | 72 | 526 | 434 | -561 | −229 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 346.313 kr. i 2021 til -556.571 kr. i 2025 (−261 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 346 | 57 | 491 | 289 | -557 | −293 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 267.849 kr. i 2021 til -556.571 kr. i 2025 (−308 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 268 | 31 | 354 | 188 | -557 | −396 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25 | 13 | 36 | 27 | 17 | −37 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 124 | +535 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 44 | 32 | 56 | 46 | 140 | +205 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 222.860 kr. i 2021 til 416 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 223 | 333 | 414 | 795 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 833 | 707 | 1.061 | 1.346 | 788 | −41 % | |
| Aktiver i alt | 878 | 739 | 1.117 | 1.392 | 928 | −33 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 157.543 kr. i 2021 til 173.763 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 158 | 188 | 542 | 730 | 174 | −76 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 720.155 kr. i 2021 til 754.617 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 720 | 551 | 575 | 662 | 755 | +14 % | |
| Passiver i alt | 878 | 739 | 1.117 | 1.392 | 928 | −33 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lejre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.