Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Doktor Willesvej 1, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20,2 % | 31 % | 18,2 % | 20 % | 16,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 537,7 % | 644,4 % | 355,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,9 % | 93,8 % | 87,1 % | 89,3 % | 77,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,5 % | 33,1 % | 20,9 % | 22,4 % | 21,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,9 % | 93,8 % | 87,1 % | 89,3 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,1 % | 6,2 % | 12,9 % | 10,7 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 378,7 % | 319,5 % | 135 % | 179,6 % | 60,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -16.761 kr. i 2021 til -21.275 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -20 | -22 | -20 | -21 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -16.761 kr. i 2021 til -21.275 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -20 | -22 | -20 | -21 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 848.052 kr. i 2021 til 1.904.734 kr. i 2025 (+125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 848 | 1.900 | 1.254 | 1.585 | 1.905 | +20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 852.908 kr. i 2021 til 1.908.294 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 853 | 1.905 | 1.259 | 1.590 | 1.908 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 699 | 1.826 | 2.101 | 2.495 | 2.408 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 699 | 1.826 | 2.101 | 2.495 | 2.408 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 984.391 kr. i 2021 til 1.577.734 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 984 | 1.215 | 1.209 | 1.523 | 1.578 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.529 | 4.315 | 4.813 | 5.461 | 9.200 | +68 % | |
| Aktiver i alt | 4.228 | 6.141 | 6.914 | 7.956 | 11.608 | +46 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.968.264 kr. i 2021 til 9.017.208 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.968 | 5.760 | 6.019 | 7.109 | 9.017 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 259.950 kr. i 2021 til 2.591.208 kr. i 2025 (+897 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 260 | 380 | 895 | 847 | 2.591 | +206 % | |
| Passiver i alt | 4.228 | 6.141 | 6.914 | 7.956 | 11.608 | +46 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre