Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjeragervej 66, 8300 Odder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,2 % | 5,7 % | -11,8 % | -37 % | 3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,2 % | 99,1 % | 98,2 % | 98,5 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,3 % | 5,7 % | -12,1 % | -37,6 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,2 % | 99,1 % | 98,2 % | 98,5 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,8 % | 0,9 % | 1,8 % | 1,5 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -5.125 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -5 | -5 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 103.584 kr. i 2021 til 15.054 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 35 | -59 | -125 | 15 | +112 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 99.492 kr. i 2021 til 10.704 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 99 | 35 | -63 | -130 | 11 | +108 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 700 | 621 | 535 | 351 | 311 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 700 | 621 | 535 | 351 | 361 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 695.023 kr. i 2021 til 356.148 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 695 | 616 | 525 | 345 | 356 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.300 kr. i 2021 til 5.303 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 10 | 5 | 5 | 0 % | |
| Passiver i alt | 700 | 621 | 535 | 351 | 361 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.