Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Malervej 9, 6920 Videbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 23,9 % | 21 % | 11,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 312,2 % | 466,1 % | 144,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 94,2 % | 99,4 % | 95,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 25,4 % | 21,1 % | 11,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 94,2 % | 99,4 % | 95,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 5,8 % | 0,6 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 27,2 % | 228,7 % | 1,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.875 kr. i 2021 til -4.863 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -4 | -5 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.375.439 kr. i 2021 til 3.004.121 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.375 | 3.282 | 4.852 | 4.975 | 3.004 | −40 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.376.378 kr. i 2021 til 3.004.354 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.376 | 3.283 | 4.834 | 4.964 | 3.004 | −39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.106 | 15.794 | 16.565 | 23.013 | 25.526 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.106 | 15.794 | 16.565 | 23.013 | 25.526 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 205.768 kr. i 2021 til 15.874 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 206 | 40 | 321 | 323 | 16 | −95 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 417 | 1.293 | 3.678 | 658 | 1.647 | +150 % | |
| Aktiver i alt | 15.523 | 17.087 | 20.243 | 23.671 | 27.173 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.948.235 kr. i 2021 til 26.033.871 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.948 | 16.731 | 19.065 | 23.530 | 26.034 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 575.006 kr. i 2021 til 1.139.444 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 575 | 356 | 1.178 | 141 | 1.139 | +707 % | |
| Passiver i alt | 15.523 | 17.087 | 20.243 | 23.671 | 27.173 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Videbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern