Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 34A, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,3 % | -0 % | -0,5 % | -0,6 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 140,3 % | 137,7 % | 134,7 % | 131,8 % | 129 % | God | |
| Soliditetsgrad | 28,7 % | 27,4 % | 25,8 % | 24,1 % | 22,5 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 29 % | -0,1 % | -1,8 % | -2,6 % | -2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,7 % | 27,4 % | 25,8 % | 24,1 % | 22,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,3 % | 72,6 % | 74,2 % | 75,9 % | 77,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 0,2 % | 0,4 % | 0,3 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.604 kr. i 2021 til -11.250 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -10 | -11 | -11 | -11 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | -11 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 71.004 kr. i 2021 til -6.031 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | -0 | -4 | -6 | -6 | −9 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 51.067 kr. i 2021 til -4.704 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 51 | -0 | -3 | -4 | -5 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.050 kr. i 2021 til 4.298 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 1 | 2 | 2 | 4 | +147 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 613 | 643 | 671 | 698 | 729 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 613 | 643 | 671 | 698 | 729 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 176.067 kr. i 2021 til 163.778 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 176 | 176 | 173 | 168 | 164 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 436.976 kr. i 2021 til 564.778 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 437 | 467 | 498 | 530 | 565 | +7 % | |
| Passiver i alt | 613 | 643 | 671 | 698 | 729 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding