Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hornsherredvej 433A, 4070 Kirke Hyllinge · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,8 | -0,7 | -0,1 | 0,9 | 0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,8 % | -1,1 % | -2,5 % | -0,3 % | -1,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 164 % | 209,4 % | 215,4 % | 334,2 % | 368 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,9 % | 98,2 % | 98,4 % | 98,4 % | 98,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,9 % | -1,1 % | -2,5 % | -0,3 % | -1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -58.981 kr. | -63.765 kr. | -5.418 kr. | 41.525 kr. | 21.247 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,9 % | 98,2 % | 98,4 % | 98,4 % | 98,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,1 % | 1,8 % | 1,6 % | 1,6 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 144,8 % | 204,1 % | 200,6 % | 307,8 % | 346,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 37.759 kr. i 2021 til 21.247 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 38 | 33 | -5 | 42 | 21 | −49 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.611 kr. i 2021 til -25.975 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -15 | -54 | -7 | -26 | −279 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -11.367 kr. i 2021 til -25.651 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -16 | -55 | -7 | -26 | −243 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -19.218 kr. i 2021 til -25.651 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -24 | -55 | -7 | -26 | −243 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.203 | 2.155 | 2.106 | 2.058 | 2.011 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.203 | 2.155 | 2.106 | 2.058 | 2.011 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 68.039 kr. i 2021 til 131.355 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 68 | 84 | 68 | 105 | 131 | +25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77 | 87 | 73 | 114 | 139 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 2.280 | 2.241 | 2.179 | 2.172 | 2.150 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.233.210 kr. i 2021 til 2.112.301 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.233 | 2.200 | 2.145 | 2.138 | 2.112 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 46.979 kr. i 2021 til 37.872 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 47 | 41 | 34 | 34 | 38 | +11 % | |
| Passiver i alt | 2.280 | 2.241 | 2.179 | 2.172 | 2.150 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kirke Hyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.