Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hvidkærvej 54, 5250 Odense SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,3 % | -0,9 % | 0 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 99,9 % | 100 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,3 % | -0,9 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 99,9 % | 100 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0,1 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 723,9 % | 243,4 % | >999 % | 196,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.012 kr. i 2023 til -34.860 kr. i 2026 (−168 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -39 | -54 | -35 | +35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.365.995 kr. i 2024 til 441.206 kr. i 2026 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -1.366 | 76 | 441 | +479 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.630.912 kr. i 2023 til 101.137 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.631 | -1.547 | 76 | 101 | +33 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 844 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 182.040 | 173.841 | 167.381 | 158.169 | −6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 182.040 | 173.841 | 167.381 | 159.013 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 57.913 kr. i 2023 til 253.863 kr. i 2026 (+338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 294 | 651 | 254 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 748 | 7.513 | 8.011 | 14.160 | +77 % | |
| Aktiver i alt | 182.788 | 181.354 | 175.392 | 173.173 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 182.780.312 kr. i 2023 til 173.043.517 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 182.780 | 181.233 | 175.368 | 173.044 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.000 kr. i 2023 til 128.989 kr. i 2026 (+1512 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 121 | 25 | 129 | +426 % | |
| Passiver i alt | 182.788 | 181.354 | 175.392 | 173.173 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense