Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ydunsvej 99, 7800 Skive · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,6 % | 31,2 % | 11,9 % | 23 % | 22 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 35,7 % | 1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 50,9 % | 68,2 % | 43,1 % | 55 % | 69,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,5 % | 45,8 % | 27,5 % | 41,9 % | 31,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 50,9 % | 68,2 % | 43,1 % | 55 % | 69,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,1 % | 31,8 % | 56,9 % | 45 % | 30,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.689 kr. i 2021 til -15.323 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -9 | -10 | -16 | -15 | +1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -9 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 801.744 kr. i 2021 til 3.700.103 kr. i 2025 (+362 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 802 | – | – | 3.357 | 3.700 | +10 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 801.744 kr. i 2021 til 3.746.232 kr. i 2025 (+367 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 802 | 1.592 | 1.322 | 3.463 | 3.746 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.707 | 5.103 | 11.127 | 14.072 | 17.003 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.707 | 5.103 | 11.127 | 14.072 | 17.003 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | 960 | 53 | −94 % | |
| Aktiver i alt | 3.707 | 5.103 | 11.127 | 15.032 | 17.056 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.885.640 kr. i 2021 til 11.874.253 kr. i 2025 (+530 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.886 | 3.478 | 4.800 | 8.263 | 11.874 | +44 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.821.145 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.821 | – | 3.587 | 4.081 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.624.828 kr. i 2022 til 5.181.695 kr. i 2025 (+219 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.625 | 2.741 | 2.688 | 5.182 | +93 % | |
| Passiver i alt | 3.707 | 5.103 | 11.127 | 15.032 | 17.056 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skive — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.