Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Sdr Jernløsevej 8, 4420 Regstrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,5 % | 3,6 % | 6,4 % | 2 % | 4,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,7 % | 90,5 % | 97,9 % | 96,7 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,8 % | 4 % | 6,5 % | 2,1 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,7 % | 90,5 % | 97,9 % | 96,7 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,3 % | 9,5 % | 2,1 % | 3,3 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,7 % | 1,8 % | 29,7 % | 24,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.919 kr. i 2022 til -9.270 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -8 | -8 | -9 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.919 kr. i 2022 til -8.496 kr. i 2024 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -8 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 107.650 kr. i 2022 til 97.091 kr. i 2026 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 108 | 86 | 133 | 49 | 97 | +99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 91.644 kr. i 2022 til 90.415 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 92 | 74 | 122 | 38 | 90 | +138 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 52 | 52 | 52 | 52 | 52 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 52 | 52 | 52 | 52 | 52 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.444 kr. i 2022 til 812.501 kr. i 2026 (+18183 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 3 | 10 | 13 | 813 | +6263 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.969 | 2.019 | 1.866 | 1.803 | 1.780 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 2.020 | 2.071 | 1.918 | 1.855 | 1.831 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.914.018 kr. i 2022 til 1.749.564 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.914 | 1.874 | 1.878 | 1.794 | 1.750 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 11.281 kr. i 2022 til 3.676 kr. i 2026 (−67 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 7 | 7 | 8 | 4 | −53 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 95.159 kr. i 2022 til 77.833 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 95 | 190 | 33 | 53 | 78 | +47 % | |
| Passiver i alt | 2.020 | 2.071 | 1.918 | 1.855 | 1.831 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Regstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk