Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Smørum Bygade 22, 2765 Smørum · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,6 | 2,4 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 30,2 % | 35,4 % | 31,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 424 % | 482,3 % | 797,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 69 % | 71,1 % | 79,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 43,8 % | 49,8 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.139.161 kr. | 2.434.440 kr. | 1.686.938 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 69 % | 71,1 % | 79,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 31 % | 28,9 % | 20,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 292,7 % | 396,2 % | 661,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.169.462 kr. i 2021 til 3.585.459 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.169 | 2.503 | 3.035 | 4.118 | 3.585 | −13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.565.995 kr. i 2021 til 1.898.521 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.566 | 1.797 | 1.896 | 1.683 | 1.899 | +13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 574.756 kr. i 2021 til 1.601.707 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 575 | 674 | 1.094 | 2.386 | 1.602 | −33 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 571.852 kr. i 2021 til 1.685.469 kr. i 2025 (+195 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 572 | 668 | 1.088 | 2.398 | 1.685 | −30 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 445.180 kr. i 2021 til 1.310.951 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 445 | 519 | 847 | 1.864 | 1.311 | −30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 99 | 147 | 103 | 394 | 309 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 99 | 147 | 103 | 394 | 309 | −22 % | |
| Varebeholdninger | 18 | 18 | 21 | 19 | 19 | +1 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 907.907 kr. i 2021 til 3.160.660 kr. i 2025 (+248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 908 | 1.165 | 1.864 | 3.995 | 3.161 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.701 | 4.864 | 3.811 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 1.307 | 1.941 | 2.803 | 5.258 | 4.119 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 681.467 kr. i 2021 til 3.278.864 kr. i 2025 (+381 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 681 | 1.144 | 1.934 | 3.739 | 3.279 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 173.170 kr. i 2021 til 336.874 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 173 | 191 | 231 | 479 | 337 | −30 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 448.569 kr. i 2021 til 478.056 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 449 | 601 | 637 | 1.008 | 478 | −53 % | |
| Passiver i alt | 1.307 | 1.941 | 2.803 | 5.258 | 4.119 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal