God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Håndværkervej 15, 9690 Fjerritslev · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,7 % | 13,6 % | 10,7 % | 2,8 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 163,8 % | 131,3 % | 113,7 % | 137,5 % | 157,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 34,9 % | 32,8 % | 32,9 % | 43,2 % | 46,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,1 % | 41,6 % | 32,4 % | 6,4 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.174.913 kr. | 1.045.384 kr. | 1.182.909 kr. | 702.194 kr. | 440.893 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,9 % | 32,8 % | 32,9 % | 43,2 % | 46,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,1 % | 67,2 % | 67,1 % | 56,8 % | 53,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,1 % | 19,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.426.763 kr. i 2021 til 4.589.533 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.427 | 5.437 | 6.102 | 5.595 | 4.590 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 4.251.850 kr. i 2021 til 4.148.640 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.252 | 4.392 | 4.919 | 4.892 | 4.149 | −15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 723.886 kr. i 2021 til 12.824 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 724 | 700 | 826 | 227 | 13 | −94 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 712.544 kr. i 2021 til -31.445 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 713 | 655 | 752 | 160 | -31 | −120 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 552.532 kr. i 2021 til -2.895 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 553 | 508 | 585 | 124 | -3 | −102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 853 | 1.387 | 2.000 | 1.931 | 1.503 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 853 | 1.387 | 2.000 | 1.931 | 1.503 | −22 % | |
| Varebeholdninger | 1.107 | 1.183 | 1.868 | 1.612 | 1.669 | +4 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 625.115 kr. i 2021 til 377.248 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 625 | 3 | 5 | 1 | 377 | +25459 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.912 | 2.334 | 3.492 | 2.533 | 3.094 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 3.765 | 3.721 | 5.491 | 4.464 | 4.597 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.312.546 kr. i 2021 til 2.137.319 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.313 | 1.220 | 1.805 | 1.929 | 2.137 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 657.392 kr. i 2021 til 285.287 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 657 | 576 | 338 | 432 | 285 | −34 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.777.520 kr. i 2021 til 1.961.242 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.778 | 1.777 | 3.072 | 1.842 | 1.961 | +7 % | |
| Passiver i alt | 3.765 | 3.721 | 5.491 | 4.464 | 4.597 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 10 | 11 | 11 | 11 | 10 | −9 % | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fjerritslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt