Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Christiansholmsvej 38, 2930 Klampenborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 6 % | 11 % | 3,2 % | 12,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,8 % | 95,5 % | 94,4 % | 92,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,4 % | 11,5 % | 3,4 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,8 % | 95,5 % | 94,4 % | 92,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,2 % | 4,5 % | 5,6 % | 7,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 150,5 % | 59,2 % | 467,1 % | 154,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -277.923 kr. i 2022 til -176.548 kr. i 2026 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -278 | -176 | -223 | -206 | -177 | +14 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 200.012 kr. i 2022 til 225.433 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 200 | 203 | 205 | 213 | 225 | +6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -477.935 kr. i 2022 til -401.981 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -478 | -379 | -429 | -419 | -402 | +4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -4.572.874 kr. i 2022 til 15.241.793 kr. i 2026 (+433 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4.573 | 6.384 | 11.940 | 3.455 | 15.242 | +341 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.605.241 kr. i 2022 til 11.847.613 kr. i 2026 (+429 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.605 | 4.735 | 9.160 | 2.673 | 11.848 | +343 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 927 | 927 | 927 | 50 | 50 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 927 | 927 | 927 | 50 | 50 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.144.346 kr. i 2022 til 6.474.744 kr. i 2026 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.144 | 6.094 | 2.233 | 20.139 | 6.475 | −68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 72.958 | 77.601 | 82.487 | 83.708 | 94.280 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 73.885 | 78.528 | 83.414 | 83.758 | 94.330 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 72.244.801 kr. i 2022 til 87.160.914 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72.245 | 74.480 | 79.641 | 79.063 | 87.161 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 384.087 kr. i 2025 til 2.975.559 kr. i 2026 (+675 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 384 | 2.976 | +675 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.640.291 kr. i 2022 til 4.193.196 kr. i 2026 (+156 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.640 | 4.048 | 3.773 | 4.311 | 4.193 | −3 % | |
| Passiver i alt | 73.885 | 78.528 | 83.414 | 83.758 | 94.330 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte