Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 15A, 6740 Bramming · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,4 | 1,5 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,6 % | 21,3 % | 18,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 176,3 % | 161,1 % | 188,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 42 % | 44,4 % | 51,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 34,8 % | 48 % | 35,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.158.889 kr. | 3.517.542 kr. | 3.168.433 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 42 % | 44,4 % | 51,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 58 % | 55,6 % | 48,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 39 % | 6,6 % | 17,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.859.837 kr. i 2021 til 8.952.892 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.860 | 4.629 | 6.564 | 9.938 | 8.953 | −10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.580.396 kr. i 2021 til 5.784.459 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.580 | 2.130 | 4.306 | 6.308 | 5.784 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 808.193 kr. i 2021 til 2.712.103 kr. i 2025 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 808 | 2.044 | 1.672 | 3.010 | 2.712 | −10 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 751.677 kr. i 2021 til 2.522.529 kr. i 2025 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 752 | 1.947 | 1.408 | 2.820 | 2.523 | −11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 751.677 kr. i 2021 til 1.964.547 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 752 | 1.716 | 1.090 | 2.195 | 1.965 | −10 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.453 | 2.744 | 2.785 | 2.887 | 2.713 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 19 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.453 | 2.744 | 2.785 | 2.887 | 2.731 | −5 % | |
| Varebeholdninger | 50 | 75 | 200 | 800 | 400 | −50 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 744.314 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 521 | 1.031 | 303 | 744 | +145 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.086 | 2.783 | 4.663 | 7.427 | 7.956 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 5.538 | 5.527 | 7.448 | 10.314 | 10.688 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 324.942 kr. i 2021 til 5.490.373 kr. i 2025 (+1590 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 325 | 2.041 | 3.131 | 4.576 | 5.490 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.076.134 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.076 | 1.900 | 1.300 | 700 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.137.058 kr. i 2021 til 4.211.648 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.137 | 1.355 | 2.645 | 4.610 | 4.212 | −9 % | |
| Passiver i alt | 5.538 | 5.527 | 7.448 | 10.314 | 10.688 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 5 | 6 | 9 | 8 | −11 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bramming — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg