Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Toftevej 32, 5220 Odense SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 100 % | — | 0 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 0 % | — | -10,6 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | 1 | -0,1 | 0 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0 % | -3,8 % | -7,8 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 68,5 % | 47,6 % | 10,7 % | 11,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11,4 % | 8,9 % | 6,7 % | 14,9 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | -43,2 % | -116 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 8.795 kr. | -1.135 kr. | 0 kr. | -13.865 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,4 % | 8,9 % | 6,7 % | 14,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,6 % | 91,1 % | 93,3 % | 85,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 22,6 % | 14,8 % | 10,7 % | 11,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 8.795 kr. i 2021 til 21 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 0 | 141 | 0 | −100 % | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 8.795 kr. i 2021 til -13.865 kr. i 2024 (−258 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | -1 | 0 | -14 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | -12 | -15 | 0 | +100 % | |
| Resultat før skat | 0 | -12 | -15 | 0 | +100 % | |
| Årets resultat | 0 | -12 | -15 | 0 | +100 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18 | 33 | 14 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 120 | 146 | 159 | 79 | −51 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 138 | 178 | 173 | 79 | −55 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 70.501 kr. i 2021 til 8.526 kr. i 2024 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | 43 | 19 | 9 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 214 | 137 | 19 | 9 | −55 % | |
| Aktiver i alt | 352 | 315 | 192 | 87 | −55 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 40.000 kr. i 2021 til 12.927 kr. i 2024 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 28 | 13 | 13 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 311.582 kr. i 2021 til 74.122 kr. i 2024 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 312 | 287 | 179 | 74 | −59 % | |
| Passiver i alt | 352 | 315 | 192 | 87 | −55 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense