God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Holmevej 34, 2830 Virum · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 89,4 % | 89,8 % | 87,2 % | 93 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,7 % | 11 % | 5,7 % | 9,4 % | 11,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 30,3 % | 27,3 % | 50,8 % | 70 % | 56,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 49,4 % | 53,4 % | 55,3 % | 58,1 % | 62,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,9 % | 20,5 % | 10,4 % | 16,1 % | 18 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 49,4 % | 53,4 % | 55,3 % | 58,1 % | 62,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 50,6 % | 46,6 % | 44,7 % | 41,9 % | 37,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,4 % | 20,6 % | 11,6 % | 41,1 % | 24,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 9.573.068 kr. i 2021 til 10.626.885 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.573 | 9.738 | 10.132 | 10.211 | 10.627 | +4 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.560.277 kr. i 2021 til 9.988.105 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.560 | 8.740 | 8.835 | 9.494 | 9.988 | +5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 23.833.437 kr. i 2021 til 19.541.043 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23.833 | 16.602 | 8.853 | 15.260 | 19.541 | +28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 141.300 | 150.330 | 152.070 | 159.700 | 171.000 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 141.300 | 150.330 | 152.070 | 159.700 | 171.000 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 319.306 kr. i 2021 til 1.323.175 kr. i 2025 (+314 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 784 | 444 | 2.030 | 1.323 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.155 | 1.039 | 1.949 | 3.456 | 3.054 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 142.455 | 151.369 | 154.019 | 163.156 | 174.054 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 70.375.941 kr. i 2021 til 108.332.035 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70.376 | 80.878 | 85.131 | 94.791 | 108.332 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 68.271.436 kr. i 2021 til 60.274.513 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 68.271 | 66.681 | 65.054 | 63.427 | 60.275 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.807.982 kr. i 2021 til 5.447.062 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.808 | 3.810 | 3.834 | 4.938 | 5.447 | +10 % | |
| Passiver i alt | 142.455 | 151.369 | 154.019 | 163.156 | 174.054 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk