Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gammel Højmevej 30, 5250 Odense SV · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 12,9 | 12,6 | 13,6 | 14 | 14,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 8,7 % | 8,3 % | 11,1 % | 10,6 % | 10,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 451,3 % | 591,7 % | 99,3 % | 318,3 % | 342,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,1 % | 68,6 % | 64 % | 69,3 % | 71,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,5 % | 12,1 % | 17,4 % | 15,3 % | 15 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | 2.729.502 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,1 % | 68,6 % | 64 % | 69,3 % | 71,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,9 % | 31,4 % | 36 % | 30,7 % | 28,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 450,8 % | 444,1 % | 99,3 % | 254,1 % | 342,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.348.910 kr. i 2021 til 2.729.502 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.349 | 2.423 | 2.622 | 2.692 | 2.730 | +1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | 2.537 | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | 2.482 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.079.878 kr. i 2021 til 2.481.887 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.080 | 2.120 | 2.351 | 2.453 | 2.482 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 19.680 | 20.381 | 20.188 | 19.995 | 19.802 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.680 | 20.381 | 20.188 | 19.995 | 19.802 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.283.949 kr. i 2021 til 3.353.310 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.284 | 3.851 | 959 | 2.468 | 3.353 | +36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.288 | 5.130 | 959 | 3.092 | 3.353 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 23.968 | 25.511 | 21.147 | 23.087 | 23.156 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.372.500 kr. i 2021 til 16.578.091 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.373 | 17.492 | 13.543 | 15.996 | 16.578 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 7.645.381 kr. i 2021 til 5.597.523 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.645 | 7.152 | 6.638 | 6.120 | 5.598 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 950.242 kr. i 2021 til 979.986 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 950 | 867 | 966 | 971 | 980 | +1 % | |
| Passiver i alt | 23.968 | 25.511 | 21.147 | 23.087 | 23.156 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense