Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lejrvej 177, 3500 Værløse · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 78,3 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 78,3 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,7 % | — | 2,1 % | 4 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 20,2 % | — | 57,9 % | 85,6 % | 119,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 68,6 % | — | 76,1 % | 77,7 % | 79,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4 % | — | 2,7 % | 5,2 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 68,6 % | — | 76,1 % | 77,7 % | 79,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 31,4 % | — | 23,9 % | 22,3 % | 20,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,3 % | — | 22,7 % | 50,2 % | 83,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 1.829 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.432.903 kr. i 2021 til 2.276.946 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.433 | 1.521 | 1.462 | 2.141 | 2.277 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.432.903 kr. i 2021 til 2.376.946 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.433 | 9.771 | 1.462 | 2.716 | 2.377 | −12 % | |
| Resultat før skat | 1.238 | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.238.098 kr. i 2021 til 1.944.124 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.238 | 9.585 | 1.124 | 2.232 | 1.944 | −13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 44.750 | 53.000 | 53.000 | 53.575 | 53.675 | +0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 44.750 | 53.000 | 53.000 | 53.575 | 53.675 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 127.833 kr. i 2021 til 1.810.102 kr. i 2025 (+1316 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 128 | 568 | 484 | 1.118 | 1.810 | +62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 406 | 634 | 1.236 | 1.906 | 2.592 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 45.156 | 53.634 | 54.236 | 55.481 | 56.267 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.970.834 kr. i 2021 til 44.655.764 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.971 | 40.555 | 41.279 | 43.112 | 44.656 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 12.171.707 kr. i 2021 til 9.439.735 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.172 | 11.465 | 10.822 | 10.143 | 9.440 | −7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.013.943 kr. i 2021 til 2.171.124 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.014 | 1.614 | 2.134 | 2.227 | 2.171 | −3 % | |
| Passiver i alt | 45.156 | 53.634 | 54.236 | 55.481 | 56.267 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Værløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø