Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Lodsvej 74B, 2650 Hvidovre · Administration af fast ejendom på kontraktbasis
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,4 | 2,4 | 2,4 | 3,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3,1 % | 3,2 % | 3,7 % | 5,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 69,5 % | 22,6 % | 10,2 % | 31,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 43 % | 42,9 % | 46 % | 39,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,1 % | 7,5 % | 8,1 % | 14,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 3.038.917 kr. | 3.088.200 kr. | 3.147.511 kr. | 4.900.984 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 43 % | 42,9 % | 46 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 57 % | 57,1 % | 54 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,2 % | 22,6 % | 0 % | 19,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.814.593 kr. i 2022 til 4.900.984 kr. i 2026 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.815 | 3.039 | 3.088 | 3.148 | 4.901 | +56 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.561.919 kr. i 2022 til 3.514.991 kr. i 2026 (+125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.562 | 1.784 | 1.818 | 1.842 | 3.515 | +91 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.315.573 kr. i 2023 til 2.990.944 kr. i 2026 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.316 | 1.351 | 1.497 | 2.991 | +100 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.377.697 kr. i 2022 til 2.990.944 kr. i 2026 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.378 | 1.316 | 1.351 | 1.497 | 2.991 | +100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 41.900 | 40.645 | 39.512 | 39.357 | 48.848 | +24 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1.391 | 772 | 720 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 41.900 | 40.645 | 40.902 | 40.129 | 49.568 | +24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 143.906 kr. i 2023 til 604.958 kr. i 2026 (+320 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 144 | 861 | 0 | 605 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.655 | 2.359 | 861 | 264 | 991 | +276 % | |
| Aktiver i alt | 43.555 | 43.003 | 41.764 | 40.393 | 50.559 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 17.137.137 kr. i 2022 til 20.054.153 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.137 | 18.501 | 17.923 | 18.588 | 20.054 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 21.704.021 kr. i 2022 til 27.383.065 kr. i 2026 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.704 | 21.107 | 20.035 | 19.221 | 27.383 | +42 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.713.344 kr. i 2022 til 3.122.219 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.713 | 3.396 | 3.806 | 2.584 | 3.122 | +21 % | |
| Passiver i alt | 43.555 | 43.003 | 41.764 | 40.393 | 50.559 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre