Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tysklandsvej 7, 7100 Vejle · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,4 % | -0,2 % | -1,8 % | 7,5 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,8 % | 14,1 % | 0 % | — | 2,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 10 % | 13 % | 16,1 % | 25,1 % | 30,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,3 % | -1,8 % | -11,3 % | 29,9 % | 13,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 10 % | 13 % | 16,1 % | 25,1 % | 30,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 90 % | 87 % | 83,9 % | 74,9 % | 69,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 769.848 kr. i 2021 til 1.022.988 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 770 | 690 | 447 | 735 | 1.023 | +39 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 269.848 kr. i 2021 til 1.534.522 kr. i 2024 (+469 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 270 | 190 | -53 | 1.535 | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 932.302 kr. i 2021 til 687.919 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 932 | -40 | -290 | 1.262 | 688 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 17.000 | 16.500 | 16.000 | 16.800 | 16.800 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 17.000 | 16.500 | 16.000 | 16.800 | 16.800 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 5 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 226 | 285 | 0 | – | 41 | – | |
| Aktiver i alt | 17.226 | 16.785 | 16.000 | 16.800 | 16.841 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.716.468 kr. i 2021 til 5.211.673 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.716 | 2.176 | 2.572 | 4.224 | 5.212 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 13.586.958 kr. i 2021 til 10.107.333 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.587 | 12.590 | 11.612 | 10.673 | 10.107 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.922.688 kr. i 2021 til 1.522.020 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.923 | 2.019 | 1.816 | 1.903 | 1.522 | −20 % | |
| Passiver i alt | 17.226 | 16.785 | 16.000 | 16.800 | 16.841 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.