Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bornholmsgade 3, 1266 København K · Administration af fast ejendom på kontraktbasis
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 80,2 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -20,1 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,1 % | -2,5 % | 2 % | 4 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 11,3 % | 7,2 % | 20,7 % | 30,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 38,7 % | 39,8 % | 43,4 % | 47,2 % | 50,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,6 % | -6,3 % | 4,5 % | 8,4 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,7 % | 39,8 % | 43,4 % | 47,2 % | 50,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,3 % | 60,2 % | 56,6 % | 52,8 % | 49,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3 % | 0,6 % | 6 % | 9,6 % | 16 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 1.046 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 839.357 kr. i 2021 til 842.433 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 839 | 886 | 869 | 896 | 842 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -210.032 kr. i 2021 til 595.299 kr. i 2025 (+383 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -210 | -304 | 1.370 | 1.940 | 595 | −69 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.346.468 kr. i 2021 til 281.246 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.346 | -532 | 424 | 920 | 281 | −69 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 22.151 | 20.961 | 21.462 | 22.506 | 22.259 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.151 | 20.961 | 21.462 | 22.506 | 22.259 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 86.359 kr. i 2021 til 506.304 kr. i 2025 (+486 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 16 | 162 | 291 | 506 | +74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 307 | 193 | 628 | 965 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 22.242 | 21.268 | 21.655 | 23.134 | 23.224 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.607.076 kr. i 2021 til 11.808.281 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.607 | 8.468 | 9.392 | 10.920 | 11.808 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 10.734.447 kr. i 2021 til 8.260.378 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.734 | 10.090 | 9.573 | 9.181 | 8.260 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.900.368 kr. i 2021 til 3.155.193 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.900 | 2.710 | 2.690 | 3.033 | 3.155 | +4 % | |
| Passiver i alt | 22.242 | 21.268 | 21.655 | 23.134 | 23.224 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København