Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højagervej 8, 4632 Bjæverskov · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,3 | 1 | 0,9 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,7 % | 23,7 % | -4,7 % | -4,5 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 124,2 % | 168 % | 65 % | 80,6 % | 90,1 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 32,7 % | 51,4 % | 27,4 % | 26 % | 32,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,2 % | 46,2 % | -17,2 % | -17,2 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 277.028 kr. | 332.544 kr. | 47.226 kr. | -4.426 kr. | 212.020 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 32,7 % | 51,4 % | 27,4 % | 26 % | 32,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,3 % | 48,6 % | 72,6 % | 74 % | 67,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 43,2 % | 92 % | 30,3 % | 43,6 % | 47,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.053.339 kr. i 2021 til 1.033.063 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.053 | 1.115 | 838 | 860 | 1.033 | +20 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 776.311 kr. i 2021 til 821.043 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 776 | 782 | 785 | 865 | 821 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 239.959 kr. i 2021 til 73.404 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 240 | 279 | -48 | -55 | 73 | +232 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 189.679 kr. i 2021 til 56.940 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 271 | -76 | -74 | 57 | +177 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 136.879 kr. i 2021 til 40.718 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 137 | 217 | -69 | -59 | 41 | +169 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 266 | 271 | 1.037 | 756 | 617 | −18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 290 | 295 | 1.061 | 780 | 641 | −18 % | |
| Varebeholdninger | 82 | 124 | 106 | 112 | 130 | +17 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 167.931 kr. i 2021 til 284.558 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 168 | 339 | 186 | 288 | 285 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 483 | 618 | 399 | 533 | 537 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 773 | 913 | 1.459 | 1.313 | 1.178 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 252.664 kr. i 2021 til 382.362 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 253 | 469 | 400 | 342 | 382 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 126.334 kr. i 2021 til 199.823 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 126 | 73 | 446 | 310 | 200 | −36 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 388.870 kr. i 2021 til 595.991 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 389 | 368 | 613 | 661 | 596 | −10 % | |
| Passiver i alt | 773 | 913 | 1.459 | 1.313 | 1.178 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.