Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ølandsvej 13, 4681 Herfølge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,4 % | -0,6 % | 102,8 % | 28,3 % | 45,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 99,6 % | 98,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 17,1 % | 16,6 % | 97,2 % | 97,8 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,2 % | -3,8 % | 105,8 % | 28,9 % | 45,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 17,1 % | 16,6 % | 97,2 % | 97,8 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 82,9 % | 83,4 % | 2,8 % | 2,2 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 99,6 % | 98,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -846 kr. i 2021 til 1.401.656 kr. i 2025 (+165780 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -1 | 1.450 | 507 | 1.402 | +176 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -846 kr. i 2021 til 1.401.656 kr. i 2025 (+165780 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -1 | 1.450 | 507 | 1.402 | +176 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 189.154 kr. i 2021 til 3.057.391 kr. i 2025 (+1516 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 189 | 188 | 1.370 | 1.755 | 3.057 | +74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 189 | 188 | 1.370 | 1.755 | 3.057 | +74 % | |
| Aktiver i alt | 229 | 228 | 1.410 | 1.795 | 3.097 | +73 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 39.154 kr. i 2021 til 3.057.391 kr. i 2025 (+7709 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 38 | 1.370 | 1.755 | 3.057 | +74 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 190.000 kr. i 2021 til 40.000 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 190 | 190 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Passiver i alt | 229 | 228 | 1.410 | 1.795 | 3.097 | +73 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herfølge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.