Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Naverland 1D, 2600 Glostrup · Engroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,1 | 3,4 | 3,2 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,1 % | 30,1 % | 32,1 % | 31,1 % | 30,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 434,9 % | >999 % | 957,4 % | 644,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 69,1 % | 77,4 % | 90,9 % | 89,7 % | 84,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 40,7 % | 38,8 % | 35,3 % | 34,7 % | 36 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.976.679 kr. | 4.557.701 kr. | 4.561.914 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,1 % | 77,4 % | 90,9 % | 89,7 % | 84,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,9 % | 22,6 % | 9,1 % | 10,3 % | 15,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 99,5 % | 94,7 % | 245,8 % | 287 % | 210,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.795.267 kr. i 2021 til 8.119.581 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.795 | 6.478 | 6.628 | 7.174 | 8.120 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.818.588 kr. i 2021 til 1.876.633 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.819 | 1.920 | 2.066 | 2.084 | 1.877 | −10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.946.755 kr. i 2021 til 5.089.043 kr. i 2024 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.947 | 4.550 | 4.562 | 5.089 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.925.710 kr. i 2021 til 6.268.970 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.926 | 4.528 | 4.572 | 5.147 | 6.269 | +22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.061.449 kr. i 2021 til 4.861.764 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.061 | 3.507 | 3.563 | 4.038 | 4.862 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 195 | 201 | 210 | 216 | 222 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 202 | 201 | 210 | 216 | 222 | +3 % | |
| Varebeholdninger | 2.845 | 4.037 | 4.409 | 4.060 | 4.389 | +8 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.343.548 kr. i 2021 til 5.122.403 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.344 | 2.498 | 2.496 | 3.821 | 5.122 | +34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 11.468 | 10.900 | 12.748 | 15.707 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 10.885 | 11.669 | 11.110 | 12.964 | 15.930 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.525.301 kr. i 2021 til 13.494.234 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.525 | 9.032 | 10.095 | 11.632 | 13.494 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.359.720 kr. i 2021 til 2.435.526 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.360 | 2.637 | 1.015 | 1.332 | 2.436 | +83 % | |
| Passiver i alt | 10.885 | 11.669 | 11.110 | 12.964 | 15.930 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 4 | – | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund