God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kompagnivej 9A, 3520 Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 67,1 % | 32,1 % | -6,7 % | 45,7 % | -368,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 350,5 % | 450,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,6 % | 73,7 % | 85,6 % | 93,8 % | 94,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,4 % | 43,5 % | -7,8 % | 48,7 % | -391,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,6 % | 73,7 % | 85,6 % | 93,8 % | 94,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,4 % | 26,3 % | 14,4 % | 6,2 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 116,4 % | 211,5 % | 327,1 % | 166,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.125 kr. i 2021 til -7.091 kr. i 2025 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -6 | -8 | -8 | -7 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.125 kr. i 2021 til -7.091 kr. i 2025 (−127 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -6 | -8 | -8 | -7 | +11 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 515.085 kr. i 2021 til -315.432 kr. i 2025 (−161 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 515 | 275 | -32 | 228 | -315 | −239 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 515.773 kr. i 2021 til -319.568 kr. i 2025 (−162 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 516 | 280 | -32 | 225 | -320 | −242 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 569 | 348 | 168 | 269 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 569 | 348 | 168 | 269 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 184.556 kr. i 2021 til 8.336 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | 175 | 147 | 20 | 8 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 525 | 313 | 224 | 87 | −61 % | |
| Aktiver i alt | 769 | 874 | 482 | 493 | 87 | −82 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 765.773 kr. i 2021 til 81.679 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 766 | 644 | 412 | 462 | 82 | −82 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 79.464 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 79 | 0 | 24 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.000 kr. i 2021 til 5.000 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 150 | 70 | 6 | 5 | −19 % | |
| Passiver i alt | 769 | 874 | 482 | 493 | 87 | −82 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø