Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Skovhusvænget 31, 4632 Bjæverskov · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -2,7 | -3,9 | -7,8 | -4,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,7 % | -2,7 % | -7,1 % | -3,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 952,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,9 % | 94,5 % | 93,9 % | 93,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,8 % | -2,9 % | -7,5 % | -4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -27.299 kr. | -38.603 kr. | -78.649 kr. | -41.107 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,9 % | 94,5 % | 93,9 % | 93,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,1 % | 5,5 % | 6,1 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 167,4 % | 57 % | 249,1 % | 200,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -27.299 kr. i 2021 til -41.107 kr. i 2024 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -27 | -39 | -79 | -41 | +48 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -37.325 kr. i 2021 til -51.133 kr. i 2024 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -37 | -49 | -89 | -51 | +42 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -20.555 kr. i 2021 til -38.286 kr. i 2024 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -31 | -75 | -38 | +49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -16.044 kr. i 2021 til -29.863 kr. i 2024 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -24 | -59 | -30 | +49 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 460 | 450 | 440 | 430 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 460 | 450 | 440 | 430 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17.239 kr. i 2021 til 79.581 kr. i 2024 (+362 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 6 | 69 | 80 | +15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 464 | 442 | 395 | 379 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 924 | 893 | 835 | 809 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 867.518 kr. i 2021 til 754.337 kr. i 2024 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 868 | 843 | 784 | 754 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.299 kr. i 2021 til 39.755 kr. i 2024 (+286 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 10 | 28 | 40 | +44 % | |
| Passiver i alt | 924 | 893 | 835 | 809 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.