Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Odinsvej 7, 4640 Faxe · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,8 % | 0,9 % | 1,6 % | 0,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 34,4 % | 75,4 % | 139,4 % | 148,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 1 % | 97,1 % | 97,5 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -171,8 % | 0,9 % | 1,6 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 1 % | 97,1 % | 97,5 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99 % | 2,9 % | 2,5 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 21,2 % | 60,3 % | 120,6 % | 131 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.960 kr. i 2022 til 7.231 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | 17 | 28 | 7 | −74 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -24.960 kr. i 2022 til 7.231 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | 17 | – | 7 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -25.281 kr. i 2022 til 5.813 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | 16 | 27 | 6 | −78 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -25.281 kr. i 2022 til 9.241 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | 12 | 22 | 9 | −59 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 1.400 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.169 kr. i 2022 til 51.024 kr. i 2025 (+525 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 23 | 40 | 51 | +27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13 | 29 | 46 | 58 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 1.413 | 1.429 | 1.446 | 1.458 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.719 kr. i 2022 til 1.418.911 kr. i 2025 (+9540 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 1.387 | 1.410 | 1.419 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | 1.360 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 38.521 kr. i 2022 til 38.935 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 38 | 33 | 39 | +17 % | |
| Passiver i alt | 1.413 | 1.429 | 1.446 | 1.458 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Faxe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.