God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Navigationsvej 7, 6720 Fanø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -3,4 % | 0,5 % | 4,1 % | 24,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 6,8 % | 5,1 % | 5,6 % | 7,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -1,6 % | -0,1 % | 4 % | 28,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 220,1 % | -356,9 % | 103,6 % | 86,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -1,6 % | -0,1 % | 4 % | 28,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 101,6 % | 100,1 % | 96 % | 71,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 6,8 % | 5,1 % | 5,6 % | 7,9 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.049 kr. i 2021 til -7.104 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -6 | -7 | -7 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.007 kr. i 2024 til -7.104 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -7 | -7 | −1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 91.438 kr. i 2024 til 551.625 kr. i 2025 (+503 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 91 | 552 | +503 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -22.532 kr. i 2021 til 551.625 kr. i 2025 (+2548 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | -32 | 11 | 91 | 552 | +503 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 900 | 900 | 2.180 | 2.180 | 2.180 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 900 | 900 | 2.180 | 2.180 | 2.180 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 38.161 kr. i 2021 til 48.030 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 31 | 27 | 35 | 48 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38 | 31 | 27 | 35 | 48 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 938 | 931 | 2.207 | 2.215 | 2.228 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 17.468 kr. i 2021 til 639.880 kr. i 2025 (+3563 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | -15 | -3 | 88 | 640 | +625 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 610.773 kr. i 2021 til 982.002 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 611 | 489 | 1.674 | 1.511 | 982 | −35 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 309.920 kr. i 2021 til 606.148 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 310 | 456 | 536 | 615 | 606 | −1 % | |
| Passiver i alt | 938 | 931 | 2.207 | 2.215 | 2.228 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fanø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.