Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hesselvej 3, 4572 Nørre Asmindrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,6 % | -12,6 % | 7,7 % | 13,4 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 660,6 % | 958,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,5 % | 97,8 % | 96,3 % | 98,1 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,2 % | -12,9 % | 8 % | 13,7 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,5 % | 97,8 % | 96,3 % | 98,1 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,5 % | 2,2 % | 3,7 % | 1,9 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 57,7 % | 54,7 % | 66,5 % | 27,8 % | 254,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.902 kr. i 2021 til -27.039 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -11 | 42 | -4 | -27 | −558 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.357.861 kr. i 2021 til 4.386 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.358 | -950 | 657 | 1.399 | 4 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.295.736 kr. i 2021 til 101.369 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.296 | -899 | 599 | 1.181 | 101 | −91 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.354 | 5.637 | 4.346 | 4.754 | 4.899 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.354 | 5.637 | 4.346 | 4.754 | 4.899 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 169.257 kr. i 2021 til 83.903 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 86 | 190 | 48 | 84 | +76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.938 | 1.506 | 3.407 | 4.066 | 384 | −91 % | |
| Aktiver i alt | 8.293 | 7.143 | 7.753 | 8.820 | 5.283 | −40 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.999.449 kr. i 2021 til 5.249.733 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.999 | 6.986 | 7.467 | 8.648 | 5.250 | −39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 293.427 kr. i 2021 til 33.013 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 293 | 157 | 286 | 171 | 33 | −81 % | |
| Passiver i alt | 8.293 | 7.143 | 7.753 | 8.820 | 5.283 | −40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Asmindrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odsherred