God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Håndværkervej 1A, 9900 Frederikshavn · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,3 | 1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,5 % | 12,5 % | 0,7 % | 2,5 % | 3,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 130,8 % | 151 % | 177,5 % | 187 % | 144,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 23,5 % | 34,3 % | 44 % | 46,7 % | 30,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 31,9 % | 36,6 % | 1,5 % | 5,4 % | 11,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 391.322 kr. | 31.076 kr. | 76.425 kr. | 145.098 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,5 % | 34,3 % | 44 % | 46,7 % | 30,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,5 % | 65,7 % | 56 % | 53,3 % | 69,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19,9 % | 43 % | 44,5 % | 20,6 % | 30,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.501.088 kr. i 2022 til 1.460.019 kr. i 2026 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.501 | 1.751 | 1.357 | 1.337 | 1.460 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.296.674 kr. i 2022 til 1.314.921 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.297 | 1.360 | 1.326 | 1.261 | 1.315 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 204.414 kr. i 2022 til 136.782 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 204 | 391 | 22 | 67 | 137 | +103 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 206.679 kr. i 2022 til 134.681 kr. i 2026 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 207 | 384 | 22 | 66 | 135 | +105 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 168.201 kr. i 2022 til 96.853 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 168 | 293 | 12 | 42 | 97 | +131 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 26 | 17 | 8 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 26 | 17 | 8 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 342.189 kr. i 2022 til 571.094 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 342 | 658 | 436 | 182 | 571 | +214 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.244 | 2.312 | 1.739 | 1.650 | 2.719 | +65 % | |
| Aktiver i alt | 2.244 | 2.338 | 1.756 | 1.658 | 2.719 | +64 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 528.086 kr. i 2022 til 831.665 kr. i 2026 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 528 | 801 | 773 | 775 | 832 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.715.458 kr. i 2022 til 1.887.461 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.715 | 1.531 | 980 | 882 | 1.887 | +114 % | |
| Passiver i alt | 2.244 | 2.338 | 1.756 | 1.658 | 2.719 | +64 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederikshavn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn