Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Erhvervsparken 6, 7160 Tørring · Reparation og vedligeholdelse af maskiner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1,7 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 27,8 % | 26,5 % | 14 % | 15,6 % | 18,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 466,8 % | 402,8 % | 461 % | 440,9 % | 123,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | 78,9 % | 75,2 % | 78,9 % | 77,3 % | 59,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 35,2 % | 35,3 % | 17,8 % | 20,1 % | 30,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 557.913 kr. | 842.081 kr. | 442.737 kr. | 511.660 kr. | 1.263.186 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,9 % | 75,2 % | 78,9 % | 77,3 % | -22,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,1 % | 24,8 % | 21,1 % | 22,7 % | 40,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 411,8 % | 357,7 % | 408,7 % | 335,7 % | 36,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.614.299 kr. i 2021 til 3.378.221 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.614 | 2.010 | 1.692 | 1.800 | 3.378 | +88 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.056.386 kr. i 2021 til 2.115.035 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.056 | 1.168 | 1.249 | 1.288 | 2.115 | +64 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 546.765 kr. i 2021 til 950.239 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 547 | 831 | 428 | 500 | 950 | +90 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 538.485 kr. i 2021 til 941.088 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 538 | 822 | 428 | 500 | 941 | +88 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 414.751 kr. i 2021 til 725.350 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 415 | 641 | 328 | 390 | 725 | +86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.629 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25 | 14 | 79 | 33 | 382 | +1051 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 14 | 79 | 33 | 2.011 | +5952 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.292.955 kr. i 2021 til 585.893 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.293 | 2.134 | 2.004 | 1.880 | 586 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.466 | 2.403 | 2.260 | 2.469 | 1.958 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 1.491 | 2.417 | 2.339 | 2.502 | 3.969 | +59 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.176.628 kr. i 2021 til 2.359.825 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.177 | 1.817 | 1.845 | 1.934 | 2.360 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 314.014 kr. i 2021 til 1.586.981 kr. i 2025 (+405 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 314 | 597 | 490 | 560 | 1.587 | +183 % | |
| Passiver i alt | 1.491 | 2.417 | 2.339 | 2.502 | 3.969 | +59 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | +100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted