Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gyldenløvesvej 17, 8700 Horsens · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 100 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | >999 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,3 | -0,1 | -0 | -0 | -0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -4,5 % | -7,8 % | -8 % | -11,3 % | -9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,5 % | -7,8 % | -8 % | -11,3 % | -9,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 32.634 kr. | -8.284 kr. | -3.343 kr. | -3.727 kr. | -4.154 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | -4 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 32.634 kr. i 2021 til -4.154 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | -4 | -3 | -4 | -4 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -62.526 kr. i 2021 til -65.114 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -63 | -88 | -78 | -94 | -65 | +31 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -57.386 kr. i 2021 til -66.615 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -57 | -89 | -79 | -95 | -67 | +30 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -57.386 kr. i 2021 til -66.615 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -57 | -89 | -79 | -95 | -67 | +30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 585 | 505 | 350 | 281 | 220 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 585 | 505 | 350 | 281 | 220 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 663.574 kr. i 2021 til 491.882 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 664 | 631 | 648 | 561 | 492 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 688 | 631 | 648 | 561 | 492 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 1.273 | 1.136 | 998 | 842 | 712 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.273.452 kr. i 2021 til 711.882 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.273 | 1.136 | 998 | 842 | 712 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 1.273 | 1.136 | 998 | 842 | 712 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens