Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fabrikvej 7, 8260 Viby J · Overfladebehandling af metal
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 0,6 | 1 | 0,8 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,3 % | -18,9 % | 1,3 % | -9,3 % | 9,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 672 % | 875,6 % | 242,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,7 % | 92,2 % | 86,1 % | 89,2 % | 62,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,4 % | -20,5 % | 1,5 % | -10,4 % | 15,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 121.975 kr. | -321.364 kr. | 54.171 kr. | -148.890 kr. | 176.765 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,7 % | 92,2 % | 86,1 % | 89,2 % | 62,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,3 % | 7,8 % | 13,9 % | 10,8 % | 37,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 827,9 % | 618,9 % | 297,6 % | 364 % | 118,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 908.977 kr. i 2021 til 1.452.298 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 909 | 481 | 911 | 780 | 1.452 | +86 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 787.002 kr. i 2021 til 1.275.533 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 787 | 803 | 857 | 905 | 1.276 | +41 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 41.422 kr. i 2021 til 152.332 kr. i 2025 (+268 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | -372 | 25 | -179 | 152 | +185 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 31.237 kr. i 2021 til 152.909 kr. i 2025 (+390 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | -379 | 27 | -176 | 153 | +187 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 24.330 kr. i 2021 til 117.605 kr. i 2025 (+383 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | -296 | 21 | -137 | 118 | +186 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 79 | 28 | 117 | 87 | 102 | +18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 79 | 28 | 117 | 87 | 102 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 26 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.298.642 kr. i 2021 til 533.435 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.299 | 758 | 700 | 581 | 533 | −8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.815 | 1.535 | 1.580 | 1.398 | 1.089 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 1.894 | 1.563 | 1.697 | 1.485 | 1.191 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.736.758 kr. i 2021 til 742.548 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.737 | 1.441 | 1.462 | 1.325 | 743 | −44 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 156.857 kr. i 2021 til 448.778 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 157 | 122 | 235 | 160 | 449 | +181 % | |
| Passiver i alt | 1.894 | 1.563 | 1.697 | 1.485 | 1.191 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viby J — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus