Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toftegårdsvej 62, 7100 Vejle · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 180,1 | 2,9 | 4,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 34 % | 15 % | 26,6 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 168,9 % | 101 % | 161,3 % | 190,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 42 % | 46,4 % | 52,5 % | 57 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 80,8 % | 32,2 % | 50,7 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 241.322 kr. | 222.870 kr. | 426.136 kr. | 153.680 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42 % | 46,4 % | 52,5 % | 57 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58 % | 53,6 % | 47,5 % | 43 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 132,5 % | 88,8 % | 151,3 % | 164 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 241.322 kr. i 2022 til 509.106 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 223 | 456 | 509 | +12 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 30.000 kr. i 2024 til 355.426 kr. i 2025 (+1085 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 30 | 355 | +1085 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 239.982 kr. i 2022 til 79.320 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 240 | 146 | 344 | 79 | −77 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 216.678 kr. i 2022 til 67.808 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 217 | 128 | 327 | 68 | −79 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 168.448 kr. i 2022 til 51.242 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 168 | 99 | 253 | 51 | −80 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 17 | 311 | 229 | 155 | −32 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 17 | 311 | 229 | 155 | −32 % | |
| Varebeholdninger | 10 | 10 | 10 | 6 | −40 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 376.425 kr. i 2022 til 597.897 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 376 | 309 | 679 | 598 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 480 | 351 | 724 | 693 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 496 | 662 | 953 | 848 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 208.448 kr. i 2022 til 483.704 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 208 | 308 | 500 | 484 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 284.031 kr. i 2022 til 364.558 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 284 | 348 | 448 | 365 | −19 % | |
| Passiver i alt | 496 | 662 | 953 | 848 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.