Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Strandskadevej 3, 4736 Karrebæksminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,3 % | -2,2 % | -235,5 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,5 % | 12 % | 12,8 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 48,8 % | 46,4 % | -86,7 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,1 % | -4,8 % | 271,8 % | 55,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,8 % | 46,4 % | -86,7 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,2 % | 53,6 % | 186,7 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.760.457 kr. i 2021 til -3.300.203 kr. i 2024 (−287 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.760 | -44 | -9.587 | -3.300 | +66 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.760.457 kr. i 2021 til -3.300.203 kr. i 2024 (−287 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.760 | -44 | -9.587 | -3.300 | +66 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.467.213 kr. i 2021 til -3.706.287 kr. i 2024 (−353 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.467 | -379 | -10.186 | -3.706 | +64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.535.902 kr. i 2021 til -4.691.221 kr. i 2024 (−405 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.536 | -302 | -10.050 | -4.691 | +53 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 12.833 | 12.808 | 3.246 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.833 | 12.808 | 3.246 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 805 | 884 | 1.021 | 1 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 13.638 | 13.692 | 4.267 | 1 | −100 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.654.961 kr. i 2021 til -8.388.984 kr. i 2024 (−226 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.655 | 6.353 | -3.698 | -8.389 | −127 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.983.025 kr. i 2021 til 8.390.444 kr. i 2024 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.983 | 7.340 | 7.965 | 8.390 | +5 % | |
| Passiver i alt | 13.638 | 13.692 | 4.267 | 1 | −100 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karrebæksminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved