Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovager 9, 8530 Hjortshøj · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,7 % | 7,5 % | 10,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 12,3 % | 137,7 % | 12 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 4,8 % | 11,8 % | 23,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -36,6 % | 64 % | 43,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 4,8 % | 11,8 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 95,2 % | 88,2 % | 76,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,7 % | 11,4 % | 3,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.000 kr. i 2022 til -1.129 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -8 | -3 | -1 | +62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.989 kr. i 2024 til -1.129 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -3 | -1 | +62 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.483 kr. i 2022 til 70.775 kr. i 2025 (+646 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | -13 | 67 | 71 | +6 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.483 kr. i 2022 til 77.383 kr. i 2025 (+716 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | -13 | 64 | 77 | +20 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 750 | 750 | 750 | 751 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 750 | 750 | 750 | 751 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.865 kr. i 2023 til 3.213 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 2 | 9 | 3 | −64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14 | 9 | 107 | 10 | −91 % | |
| Aktiver i alt | 764 | 759 | 857 | 761 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 49.483 kr. i 2022 til 178.086 kr. i 2025 (+260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 36 | 101 | 178 | +77 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 645.065 kr. i 2022 til 500.695 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 645 | 652 | 678 | 501 | −26 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 68.952 kr. i 2022 til 82.032 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | 70 | 77 | 82 | +6 % | |
| Passiver i alt | 764 | 759 | 857 | 761 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjortshøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus