God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kollund Byvej 17, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0 % | 3,8 % | 1,9 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 96,8 % | >999 % | 318,2 % | 248,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 98,3 % | 73,7 % | 66,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0 % | 3,8 % | 2,5 % | -2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 98,3 % | 73,7 % | 66,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 1,7 % | 26,3 % | 33,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 43,4 % | 10,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | -960 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.096 kr. i 2022 til -959.949 kr. i 2025 (−13428 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | 471 | 146 | -960 | −760 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -7.096 kr. i 2022 til -139.702 kr. i 2025 (−1869 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | 657 | 496 | -140 | −128 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -7.096 kr. i 2022 til -320.461 kr. i 2025 (−4416 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | 632 | 415 | -320 | −177 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.941 | 598 | 3.622 | 3.599 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.941 | 598 | 3.622 | 3.599 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 125.540 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 126 | 588 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 184 | 16.141 | 18.583 | 19.156 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 16.125 | 16.739 | 22.205 | 22.755 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 15.935.337 kr. i 2022 til 15.044.007 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.935 | 16.450 | 16.364 | 15.044 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 190.138 kr. i 2022 til 7.711.289 kr. i 2025 (+3956 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 289 | 5.840 | 7.711 | +32 % | |
| Passiver i alt | 16.125 | 16.739 | 22.205 | 22.755 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning