Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rudersdalsvej 82, 2840 Holte · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,4 % | 5,5 % | 6 % | 11,4 % | 4,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 103,5 % | 77,2 % | 336 % | 301,1 % | 333,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,4 % | 5,5 % | 6 % | 11,4 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 103,5 % | 77,2 % | 336 % | 301,1 % | 333,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.125 kr. i 2023 til -7.055 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -7 | -7 | -7 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 8.587.861 kr. i 2021 til -7.055 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.588 | 2.568 | -7 | -7 | -7 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.586.218 kr. i 2021 til 2.641.913 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.586 | 2.567 | 2.997 | 6.396 | 2.642 | −59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.586.218 kr. i 2021 til 2.641.913 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.586 | 2.567 | 2.997 | 6.396 | 2.642 | −59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 44.191 | 46.765 | 49.621 | 55.951 | 58.527 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 44.191 | 46.765 | 49.621 | 55.951 | 58.527 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 26.956 kr. i 2021 til 124.371 kr. i 2025 (+361 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 20 | 108 | 123 | 124 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 27 | 20 | 108 | 123 | 124 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 44.218 | 46.785 | 49.730 | 56.074 | 58.651 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 44.191.720 kr. i 2021 til 58.613.752 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44.192 | 46.759 | 49.698 | 56.033 | 58.614 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 26.050 kr. i 2021 til 37.339 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | 26 | 32 | 41 | 37 | −8 % | |
| Passiver i alt | 44.218 | 46.785 | 49.730 | 56.074 | 58.651 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal