Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandskoven 2, 2670 Greve · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 97,8 % | 98 % | 95,7 % | 96,5 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 60,4 % | 31,8 % | -1,3 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 81,1 % | 36,6 % | -2,7 % | 24,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 639,1 % | 577,4 % | 619,1 % | 386,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 82,1 % | 72,2 % | 83,8 % | 74,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 98,7 % | 50,7 % | -3,2 % | 33,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.874.573 kr. | 1.400.741 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,1 % | 72,2 % | 83,8 % | 74,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,9 % | 27,8 % | 16,2 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 505,9 % | 452,8 % | 322,9 % | 339,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 6.410.650 kr. i 2022 til 4.168.000 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.411 | 4.412 | 2.824 | 4.168 | +48 % | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 6.267.551 kr. i 2022 til 4.023.143 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.268 | 4.324 | 2.702 | 4.023 | +49 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 3.874.573 kr. i 2022 til 1.068.062 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.875 | 1.401 | -36 | 1.068 | +3050 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.869.002 kr. i 2022 til 1.068.062 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.869 | 1.401 | -36 | 1.068 | +3050 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.016.386 kr. i 2022 til 841.001 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.016 | 1.086 | -60 | 841 | +1498 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.945.481 kr. i 2022 til 2.989.568 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.945 | 2.327 | 1.171 | 2.990 | +155 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.721 | 2.968 | 2.245 | 3.403 | +52 % | |
| Aktiver i alt | 3.721 | 2.968 | 2.245 | 3.403 | +52 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.056.386 kr. i 2022 til 2.523.253 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.056 | 2.142 | 1.882 | 2.523 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 82.616 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 311 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 582.233 kr. i 2022 til 879.926 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 582 | 514 | 363 | 880 | +143 % | |
| Passiver i alt | 3.721 | 2.968 | 2.245 | 3.403 | +52 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.