Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klinkvej 7, 7323 Give · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -70,2 % | -0,5 % | -21,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 1 % | 0,9 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 79,8 % | 77,3 % | 69,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -87,9 % | -0,7 % | -31,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 79,8 % | 77,3 % | 69,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 20,2 % | 22,7 % | 30,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1 % | 0,9 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.188 kr. i 2021 til -10.375 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -9 | -10 | -10 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.188 kr. i 2021 til -10.375 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -9 | -10 | -10 | −9 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -104.715 kr. i 2021 til -57.278 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -105 | 346 | -213 | -2 | -57 | −3346 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -104.715 kr. i 2021 til -57.278 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -105 | 353 | -213 | -2 | -57 | −3346 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 152 | 507 | 303 | 311 | 264 | −15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 152 | 507 | 303 | 311 | 264 | −15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 30 | 9 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 182 | 516 | 304 | 312 | 265 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 103.037 kr. i 2021 til 183.562 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 456 | 243 | 241 | 184 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 79.455 kr. i 2021 til 81.175 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | 60 | 61 | 71 | 81 | +15 % | |
| Passiver i alt | 182 | 516 | 304 | 312 | 265 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Give — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.