Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Slettevej 29, 2870 Dyssegård · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1,5 % | 4,1 % | 5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 532,6 % | 274,5 % | 476,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,2 % | 97,4 % | 98,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 1,5 % | 4,2 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,2 % | 97,4 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,8 % | 2,6 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 274,4 % | 90,2 % | 96,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.750 kr. i 2021 til -7.125 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -7 | -7 | -7 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.376.564 kr. i 2022 til 2.001.187 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2.377 | – | 1.592 | 2.001 | +26 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.907.813 kr. i 2021 til 2.001.187 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.908 | 2.377 | 552 | 1.582 | 2.001 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 35.078 | 35.161 | 36.214 | 37.760 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 24.348 | 35.078 | 35.161 | 36.214 | 37.760 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 258.698 kr. i 2021 til 529.145 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 259 | 638 | 844 | 896 | 529 | −41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 980 | 1.180 | 1.637 | 2.727 | 2.615 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 25.328 | 36.258 | 36.798 | 38.941 | 40.375 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 25.314.627 kr. i 2021 til 39.826.659 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25.315 | 36.057 | 36.491 | 37.947 | 39.827 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 200.849 kr. i 2022 til 548.408 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 201 | 307 | 993 | 548 | −45 % | |
| Passiver i alt | 25.328 | 36.258 | 36.798 | 38.941 | 40.375 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dyssegård — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte