Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovedvejen 1E, 9850 Hirtshals · Forberedende byggepladsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 16,6 | 1,5 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 51,4 % | 19,6 % | 20,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 143,3 % | 202,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 83,2 % | 49,1 % | 60,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 61,9 % | 39,8 % | 33,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 327.446 kr. | 211.807 kr. | 271.211 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,2 % | 49,1 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,8 % | 50,9 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 98,5 % | 34,8 % | 25,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 305.180 kr. i 2022 til 826.293 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 305 | 330 | 576 | 826 | +43 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 132.974 kr. i 2022 til 534.582 kr. i 2025 (+302 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 133 | 3 | 365 | 535 | +47 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 168.456 kr. i 2022 til 234.862 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 168 | 310 | 183 | 235 | +28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 166.493 kr. i 2022 til 231.032 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 166 | 323 | 189 | 231 | +22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 134.497 kr. i 2022 til 175.111 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 134 | 283 | 137 | 175 | +27 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 171 | 269 | 307 | 393 | +28 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 171 | 269 | 307 | 393 | +28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 29.003 kr. i 2022 til 59.319 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 23 | 96 | 59 | −38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 62 | 281 | 395 | 469 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 234 | 550 | 702 | 862 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 174.497 kr. i 2022 til 520.088 kr. i 2025 (+198 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 174 | 458 | 345 | 520 | +51 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.596 kr. i 2022 til 53.960 kr. i 2025 (+1979 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 40 | 19 | 54 | +189 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 27.052 kr. i 2022 til 231.264 kr. i 2025 (+755 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 23 | 276 | 231 | −16 % | |
| Passiver i alt | 234 | 550 | 702 | 862 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hirtshals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring