God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovbakken 8, 2830 Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 66,2 % | 7,4 % | 9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 60,6 % | 72,5 % | 78 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 48,6 % | 45 % | 46,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 136,1 % | 16,5 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 48,6 % | 45 % | 46,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 51,4 % | 55 % | 53,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -2 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -1.500 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -29.303 kr. i 2021 til 30.081 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -29 | 11 | 141 | 17 | 30 | +75 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.560 kr. i 2021 til 30.081 kr. i 2025 (+2028 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 16 | 139 | 20 | 30 | +49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 126 | 154 | 145 | 164 | 195 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 126 | 154 | 145 | 164 | 195 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 1 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38 | 46 | 66 | 109 | 139 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 164 | 200 | 211 | 273 | 334 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -52.533 kr. i 2021 til 156.342 kr. i 2025 (+398 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -53 | -37 | 102 | 123 | 156 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 102.224 kr. i 2021 til 177.715 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 102 | 107 | 108 | 150 | 178 | +19 % | |
| Passiver i alt | 164 | 200 | 211 | 273 | 334 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk